« |
You wanna make real money, you gotta start a religion!
| » |
— Lafayette Ronald Hubbard |
Релігія. Дивовижний прояв еволюції мозку людини. Дивовижна психологічна структура. Скільки життів було покладено у її фундамет, скільки крові було пролито для її відстоювання... А головне, за що саме? Хрестові походи, війни з протестантами, походи на мусульманські міста... Мільйони смертей. Ця унікальна психологічна структура керує людьми так, як хочуть ті, хто вміють її використовувати. Давайте спробуємо проаналізувати причину такого успіху!
Ви не раз могли читати, що людина є єдиною твариною на землі, що може задумуватись над духовними проблемами. Отже з часом, під дією еволюції, розміри нашого мозку переросли наші потреби, і вільне місце почали займати роздуми. Загалом, дуже цікаво спостерігати за розвитком роздумів: поява віри у вдачу => віра у те, що вдачу щось приносить => пояснення природніх явищ => присвоювання всього цього духам чи богам => oб'єднання богів у одного Бога, з більш продуманим моральним сенсом => централізація основних релігії, придушення тих, що не змогли розвиватися. Отже, ми сміливо можемо назвати релігію побічним ефектом нашої еволюції. І економіки (дивіться епіграф)...
Адже якщо б релігія не була комусь вигідною, вона б вже давно впала під тиском науки, чи не так? У всі часи релігія була найкращим інструментом для отримання влади. Ватикан, Папа - скільки ми бачили проявів цього? Просто завжди були люди, що вміли скористатися ситуацією. На щястя, релігія вже здає свої позиції перед наукою. В 1992 році Ватикан визнав, що Земля не є центром всесвіту. Правда хлопці йдуть в ногу з часом? Загалом, перед тим, як поставити собі статус вконтакті "християнин", подумайте над двома речами: а вами точно ніхто не маніпулює (наприклад, стереотипи) і чи справді ви дотримуєтесь правил, які диктує ваша релігія. Якщо ні, то ваші слова порожні так само, як і ваша голова.
контр-аргумент: за буддизм и конфуцианство никогда никого не мочили, не репрессировали, не "обращали" насильно за 2600 лет.
ВідповістиВидалитиДык, Уже не раз говорил - понравилась мне одна фраза из книжки Дэна Брауна "Ангелы и Демоны", где священник спрашивал профессора Лэнгдона "Верите ли в Бога?".
ВідповістиВидалитиНа что прохвессор начал травить что-то типо, что мнения людей о Боге очень противоречивы и все такое. А Священник ему ответил "Я спрашиваю не "Верите ли Вы в то, Что люди говорят о Боге?". Я спрашиваю "Верите ли Вы в Бога?"".
Есть люди-агностики, которые не отрицают существования Бога, но честно говорят, Что ни доказать, ни опровергнуть это не могут.
Есть люди которые говорят: "Бог есть, он создал нашу Вселенную и теперь только жует попкорн и смотрит как оно все происходит". (кстати, я тоже так думаю, если чо =) )
Если вернуться обратно к религии - то это неплохая штука своими заповедями морализирующая общество. То, что люди на этом зарабатывают - так это не вина религии, это вина самих людей.
Даже, кстати, если почитать гипотезы появления религии, то есть одна такая "Морализаторство общества", ну или как-то так =)
Буддизм і конфуцанство якраз найбільш мирні релігії, і це радує. Хоча конфуціанство не є зовсім релігією, але це не суттєво. Думаю, саме через схильність до миру вони і не набули такого розповсюдження.
ВідповістиВидалитиСправа в тому, що в будь якому разі наше суспільство ще не здатне прийняти атеїзм повністтю, адже їм потрібен моралізатор. ДУже багато людей без віри перетворяться на тварин, а отже, загальний атеїзм покищо здається далекою і недосяжною мрією.
Та я і не дуже то про це мрію. Якщо люди вірять у щось, і це не шкодить оточуючим, то нехай роблять, що хочуть. Це їх особиста справа.
ВідповістиВидалити